Historia strony sięga roku 2012, wtedy jeszcze pod nazwą „GS-Weather” rozpoczęła swoją działalność. Ówcześnie była to tylko prezentacja aktualnych danych, bez większej reklamy, lokalna i bardzo prywatna strona. Stopniowo strona rozrosła się i nastąpił rebranding na Meteo24. Ponadto strona stała się ogólnopolska, a dla Krotoszyna powstała podstrona, która przedstawiała tylko aktualne warunki dla Krotoszyna z prywatnej stacji meteorologicznej.
Do 11 grudnia 2013 roku dane zapewniała stacja Meteo SP22, natomiast od sierpnia 2013 roku na wyposażeniu znalazł się również deszczomierz marki Conrad. Następnie nową stacją była Fine Offset Electronics WH1090, która to niezawodnie podawała dane przez blisko 2,5 roku. Po awarii wiatromierza w 2015 roku została zamontowana stacja meteorologiczna Davis Vantage Vue – jedyna w Krotoszynie półprofesjonalna stacja i to z niej są prezentowane dane na stronie głównej. To było zdecydowanie za mało i kolejny krok, ku profesjonalizmowi został postawiony w 2017 roku, dokładnie to 10-13 sierpnia trwała budowa klatki meteorologicznej, dzięki której prowadzone są pomiary niemal tak jak na posterunkach meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Klatka została powiększona i zmodernizowana w lutym 2018 - zabezpieczona została m.in. przed dopływem promieniowania rozproszonego, które może zawyżać wskazania w pełnym Słońcu. W 2018 roku rozpocząłem również zapisywanie co dwie godziny, aktualnych wskazań przyrządów, a także jakie jest zachmurzenie i jakiego typu występuje. To wszystko dodając do tego analizę zebranych danych i w powtarzalność zjawisk atmosferycznych pomoże w ulepszeniu prognoz pogody na nadchodzące godziny.
Pomysł na stworzenie oddzielnej strony o nazwie PogodaKrotoszyn.pl narodził się po potężnym bow-echo, które przetoczyło się nad północną częścią kraju, niszcząc dobytek całego życia wielu rodzin. Strona ma za zadanie przedstawianie prognoz pogody, a także ostrzeżeń pogodowych przed groźną Matką Naturą. Twierdzę, że lepiej wydać jedno ostrzeżenie za dużo, niż za mało – które może być tragiczne w skutkach. Oczywiście istnieje w Polsce system RSO, jednak ostrzega on całe województwo – to, że burza będzie nad Piłą, nie oznacza, że również nad Poznaniem, czy Krotoszynem.
Ponad projektem Meteo24 i pogodakrotoszyn.pl jestem również członkiem Krotoszyńskich Łowców Burz.